flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підозрюваного у розбещенні неповнолітніх – взято під варту: рішення суду

30 липня 2020, 10:42

Є у роботі суду морально важкі дні: вчора був саме один з таких…

 29 липня у Хмільницькому міськрайонному суді обирався запобіжний захід для 31-річного жителя Хмільницького району, якого підозрюють у розбещенні малолітніх дітей (частина 2 статті 156 Кримінального кодексу України). Нагадаємо, що малолітніми вважаються діти, які не досягли 14-річного віку.

 Наголошуємо, судові засідання, де йдеться мова про статеві злочини, є закритими і ми не маємо жодного морального права розголошувати подробиці з судового засідання. Лиш зауважимо, що сторона обвинувачення навела обґрунтовані докази (в тому числі відео з мобільного телефону підозрюваного), які доводять необхідність на час слідчих дій встановити підозрюваному у тяжкому злочині запобіжний захід у виді тримання під вартою на максимально можливий термін - строком на 60 днів. Згідно чинного законодавства, після того, як термін тримання під вартою добігатиме кінця, прокуратура може клопотати у суду продовжити термін тримання під вартою, в той час як захисник підозрюваного може доводити необхідність обрання більш м’якого запобіжного заходу (домашній арешт, особисте зобов’язання).

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення. Ухвала також може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.

 Після судового засідання підозрюваний почав погрожувати, що «битиме того, хто садить його в тюрму». Лише після пояснень працівників поліції та судової охорони, що вони будуть змушені застосувати фізичну силу при відмові покинути приміщення суду, чоловік вийшов самостійно.

Замість післямови: Шановні батьки! Ви не можете завжди знаходитись поряд зі своїми дітьми постійно, однак потурбуватись про їхню безпеку – у Ваших силах. Аби жодна людина, не могла скористатись юним віком та вразливим станом Ваших дітей, ми нагадуємо, що Ви повинні проводити з дітьми розмови про правила поводження із знайомими чи незнайомими людьми у разі, коли Ви – не з ними.

Хмільницький міськрайонний суд нагадує, публікації, де ми пояснювали з якого віку та як краще говорити з дитиною на тему особистої безпеки та кордонів її тіла, є на офіційному сайті суду, прочитати їх можна тут:

https://hm.vn.court.gov.ua/sud0227/pres-centr/newsevents/659703/

https://hm.vn.court.gov.ua/sud0227/pres-centr/newsevents/639932/

 Як тільки карантинні заходи будуть послабленні, прес-служба Хмільницького міськрайонного суду продовжить лекції для батьків, вчителів та вихователів у школах та дитячих садочках, які проводились в нас на постійній основі. Ми розробляли їх на основі рекомендацій психологів, педагогів, юристів, порад міжнародних організацій по захисту прав дітей та працівників правоохоронних органів, аби наші з Вами діти завжди почували себе в безпеці.

Розмови про безпеку дітей та про кордони їхнього тіла, на жаль, не стовідсоткова гарантія скоєння таких жахливих по своїй суті злочинів, проте діти мають знати, як діяти в тих чи інших ситуаціях, де є загроза їхньому життю чи статевій недоторканості і завжди знати, що вони усе можуть розказати своїм батькам.

Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду