flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Викрала банківську картку у власної матері і зняла понад 28 тисяч гривень: суд виніс вирок молодій жінці

03 липня 2020, 13:49

Суддя Хмільницького міськрайонного суду Михайло Войнаревич 2 липня 2020 року виніс вирок жінці, яка обвинувачувалась  у крадіжці та викраденні офіційного документу (банківської картки) з корисливих мотивів (частина 1 статті 185 та стаття 357 Кримінального кодексу України), уже по ККУ зі змінами, що вступили в дію з 1 липня.

Історія злочину:

32-річна мешканка с. Качанівка Хмільницького району не знайшла ніякого іншого способу збагатитись, як тихенько викрасти гаманець з банківською карткою своєї  матері з-під подушки у її спальні. Жінки проживали разом, тож донька, переконавшись, що ні матір, ні хто інший, за нею не спостерігає, викрала банківську картку, на якій було близько 38 тисяч гривень. Дочка про кошти добре знала…

Того ж дня молода жінка вже у Хмільнику, біля одного з супермаркетів міста, послідовно стала знімати гроші з банківської картки: всього 15 тисяч гривень, якими розпорядилась на власний розсуд.

Ще кілька разів протягом трьох днів ( з 15 по 18 листопада 2019 року) жінка знімала гроші з банківської картки своєї матері з різних банкоматів. Таким чином  вона викрала 28 тисяч 550 гривень.

Крадіжка та викрадення офіційного документу (у цьому випадку – банківської картки) – це кримінальні  правопорушення, за які жінці таки довелось відповідати в суді. Варто наголосити, що згідно статті 12 Кримінального кодексу України, кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки та злочини, в даному випадку обвинувачена вчинила кримінальний проступок.

Важливо: щодо кримінальних проваджень про злочини, які визначені як кримінальні проступки, призначених до судового розгляду: у кримінальних провадженнях злочини, які визначено як кримінальні проступки, що на день набрання чинності Законом, призначені до судового розгляду чи перебувають на його розгляді, судовий розгляд здійснюється судом на загальних підставах  з урахуванням вимог 381, 382 Кримінально-процесуального кодексу України.

У судовому засіданні обвинувачена свою вину повністю визнала, визнала також цивільний позов матері, обіцяючи, що поверне усі викрадені кошти та просила не позбавляти її волі. Сама ж потерпіла, матір обвинуваченої, також просила суд не карати суворо її доньку, дати можливість їй виправитись та не позбавляти волі, однак присудити, аби донька повернула усі викрадені кошти.

Що вирішив суд?

Суд має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів.

У судовому засіданні, дослідивши усі докази в справі, пояснення обвинуваченої, думки потерпілої, захисника, прокурора, суд ухвалив таке рішення:

  • обвинувачену визнано винною у вчиненні крадіжки та викраденні документів (банківської картки з корисливих мотивів) та за сукупністю злочинів призначити їй обмеження волі на строк 2 роки, яке на підставі статті 75 ККУ звільнити від відбування призначеного покарання , якщо вона протягом 1,5 року не вчинить кримінального правопорушення і виконає покладені на неї обов’язки;
  • цивільний позов потерпілої до своєї доньки суд задовольнив повністю і зобов’язав обвинувачену сплатити матері матеріальну шкоду у розмірі 28 тисяч 550 гривень;
  • обвинувачена також зобов’язана періодично з’являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти, якщо вона змінить місце проживання, навчання чи роботи.

Дане покарання, на переконання суду, відповідатиме його меті, гуманності, справедливості і не потягне за собою порушення засад виваженості, що включає наявність розумного балансу між охоронюваними інтересами суспільства та правами особи, що притягується до кримінальної відповідальності.

 

Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду