Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вік старших дітей і розмір допомоги на новонародженого?
Розмір допомоги визначається, виходячи з кількості новонароджених і усиновлених дітей (у тому числі вже померлих), які знаходились до народження новонародженого на утриманні особи, якій призначається допомога, її чоловіка (дружини).
Однак при повторному шлюбі при розрахунку розміру допомоги не враховують дітей чоловіка, старше 18 років, якщо дружина їх не всиновлювала.
Також у разі відмови жінки від виховання власних дітей або передачі на виховання іншій особі при розрахунку розміру допомоги при народженні цих дітей не враховують.
При народженні двох і більше дітей одномоментно (двійня, трійня і т.д.) кожна дитина з їх числа вважається наступною. Якщо це перші пологи першими дітьми, то перша народжена дитина вважається першою, друга - другою і т.д. При повторних пологах в сім'ях, де є дітки, обчислення кількості дітей для призначення допомоги відбувається з поправкою ("нумерацію" продовжують з наступної дитини).
При народженні дитини у повторному шлюбі враховуються всі діти, яких виховує сім'я, тобто якщо в сім'ї виховується одна дитина, то новонароджена є другою дитиною в сім'ї, розмір допомоги призначають як при народженні другої дитини.
Виплати матеріальної допомоги при народженні дитини припиняються в таких випадках:
· по-перше, після закінчення терміну виплат;
· по-друге, достроково, якщо: одного або обох батьків позбавлено батьківських прав і дитина передана під опіку державі або опікуну;
· дитину забрали в одного або обох батьків без позбавлення батьківських прав;
· одного або обох батьків позбавлено волі;
· відмова одного або обох батьків, або опікуна від виховання дитини;
· нецільове використання коштів, незабезпечення необхідного догляду та виховання дитини;
· дитина передана тимчасово на повне державне забезпечення;
· припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;
· усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, якщо раніше така дитина перебувала під опікою або піклуванням особи;
· смерті дитини;
· смерті одержувача допомоги;
· невідвідування дільничного педіатра, сімейного лікаря, який спостерігає дитина у віці до одного року.
Рішення про припинення виплат приймає управління соціального захисту населення.
Виплата допомоги припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому виникли вищевикладені обставини.
У деяких випадках виплата допомоги, яку припинили виплачувати, може бути відновлена (крім випадків смерті дитини і її усиновлювача).
Для цього особа, яка здійснює догляд за дитиною, зобов'язана усунути дію причин, з яких матеріальну допомогу перестали виплачувати, і звернутися протягом шести місяців після припинення виплати допомоги в управління соціального захисту населення з письмовою заявою.
О.Ю. Гончарук-Аліфанова, суддя
Газета "Життєві Обрії"№51 від 13.12.2013р.