Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Україні практика заключати шлюбні контракти серед наречених чи подружжя не дуже поширена. Розпочнемо з пояснення, що ж власне за документ, шлюбний договір, та якими є умови його заключення. Шлюбний договір — це угода між особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.
Шлюбний договір укладається за бажанням сторін як до реєстрації шлюбу, так і в будь - який час після його реєстрації подружжям. На укладення контракту до реєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітня особа, потрібна письмова згода її батьків або піклувальника, засвідчена нотаріусом. Шлюбний договір може включати низку різних питань, але в основному це стосується майнових прав кожного з подружжя. Шлюбний договір не може регулювати особисті (немайнові) відносини подружжя, а також особисті (немайнові) відносини між ними та дітьми. Укладається договір письмово та засвідчується нотаріусом. Оригінал залишається у правника, а от копії є у кожного з подружжя. До речі, за поширеною думкою, шлюбний контракт можна укладати лише перед або одразу після одруження і зміні він не підлягає. Це не так. Шлюбний договір укладається будь-коли та може доповнюватись додатковими пунктами або змінюватись за бажанням пари, що його укладає.
Укладення шлюбного договору – питання досить суперечливе.
Прибічники та противники кожної з діаметрально протилежних думок мають на це вагомі аргументи.
Прибічники наводять такі плюси шлюбного контракту:
- шлюбний договір зберігає нерви подружжя з приводу майнових відносин у разі їх розлучення у суді;
- шлюбний контракт може укласти пара, яка перебуває в цивільному шлюбі, правда у формі Договору про спільну діяльність. У такому випадку ніхто не виявиться в один з моментів на вулиці;
- документ скріплює сім'ю ще однією додатковою ланкою.
Противники називають декілька мінусів і найголовніше – підняття цього питання між парою, їх довіра одне до одного. Чи є беззаперечна любов та довіра між закоханими вже зараз, якщо вони задумуються про розлучення. Менталітет українців геть інший. А чию точку зору підтримуєте Ви? У будь-якому випадку, нехай все що Ви робите буде на користь Вашій родині!
Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду