Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Будьте людьми або тварини мають право на повагу та життя
Ще видатний італійський дослідник, винахідник, художник часів епохи Відродження Леонардо да Вінчі сказав знамениту фразу: «Прийде час, коли люди дивитимуться на вбивцю тварини так само, як вони дивляться на вбивцю людини». Можливо вже прийшов той час, друзі?
Ознака цивілізованого суспільства – це гуманне поводження з тваринами. А як же в Україні? Наша країна стала другою після Латвії державою на пострадянському суспільстві котра прийняла Закон, що обмежує жорстоке поводження з домашніми, мисливськими, безпритульними, сільськогосподарськими тваринами, а також тваринами, які використовуються при проведенні наукових дослідів, в освітньому процесі і при організації розваг. У 2006 р. вступив у дію Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». А що таке жорстоке поводження з тваринами? Це дії, які наносять шкоду тваринам, викликають у них фізичні чи психічні страждання та не пов’язані з самообороною людини. Пам’ятайте, що жорстокість – це не лише завдання тварині болю, а й залишенні їх у небезпеці, залякуванні, використанні жорстоких способів у годуванні чи вихованні тварин, нацьковуванні одна на одну, залишенні домашніх тварин без нагляду та ін.
У Кримінальному кодексі України є стаття 299, що передбачає відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Чинним законодавством України передбачена така відповідальність за жорстоке поводження з тваринами:
побої та знущання з тварини – потягнуть за собою сплату штрафу від 3400 до 5100 грн.;
колективне знущання або повторний випадок знущання за твариною змусять заплатити людину від 5100 до 8500 або 15 діб арешту;
за жорстоке вбивство тварини Законодавством України передбачено міру покарання у вигляді позбавлення волі 6 місяців до 3 років;
особі, яке вчинить вбивство тварини у присутності дитини понесе покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років;
до 8 років за гратами «світить» особі ,що вбила тварину з особливою жорстокістю.
Що потрібно робити ,коли Вам відомі випадки жорстокого поводження з тваринами? Варто звернутись у місцевий відділок поліції – правоохоронці з’ясують усі обставини та передадуть справу до суду, аби кривдник тварини поніс справедливе покарання.
В Україні активно борються за належне поводження з тваринами громадські активісти і законотворці. Жорстоке поводження з тваринами має регулюватися не лише законом, але й власними засадами моралі, бо скільки ж випадків кривди над тваринами стається не на вулиці ,а за зачиненими дверима! Нехай захист братів наших менших стане пріоритетом кожної поважаючої себе людини, а тваринки не стануть чиєюсь іграшкою у руках людей з хворобливою уявою.
Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду