Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Незважаючи на важкість, я б за необхідності, повторила свою спробу знову…», - суддя-спікер Хмільницького міськрайонного суду Ольга Гончарук- Аліфанова розповідає про кваліфікаційне оцінювання, як один з елементів судової реформи
Щоденне хвилювання, тести, співбесіди, знову тести та затвердження – так проходить кваліфікаційне оцінювання суддів у ході судової реформи в Україні. Про власний досвід проходження усіх етапів ми запитали у судді-спікера Хмільницького міськрайонного суду Ольги Гончарук- Аліфанової.
Для нас оцінювання почалося з психологічних тестів: перевірявся рівень IQ, відношення до роботи, моральні якості, вміння спілкуватися з людьми. Всього ми пройшли 5 психологічних тестів, що зайняло практично один робочий день.
Після цього нас чекала співбесіда з психологом по результатам тестів. На підставі отриманих даних психолог дає висновок з підсумками тестувань особистих морально-психологічних якостей. Загалом я нарахувала 30 критеріїв особистості, які оцінювалися.
Наступним кроком було складання тестів з права та написання судового рішення.
В разі отримання прохідного балу (він складав 67 і більше %), на суддів чекає співбесіда з членами комісії. Суддів питали про наші статки та статки наших сімей, якість роботи, причини скасування судових рішень, поведінку в суспільстві, скарги, дисциплінарні провадження та інше.
В ході співбесіди комісія оцінює кожен критерій, який перевіряється та, по набраних суддею балах, приходить до висновку про його відповідність або невідповідність його займаній посаді.
Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду