Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Розірвання шлюбу. Що варто знати?
Коли пара стає на весільний рушник, то від свого подружнього життя вони чекають бажаного «довго, щасливо та в один день». Проте часто трапляється зовсім по-іншому: тим, хто ще вчора не міг надихатися один одним, сьогодні – бракує повітря разом із своїм законним чоловіком чи дружиною. Якщо всі методи примирення уже випробувані, інколи найкращим шляхом для комфорту обох людей стає саме розлучення.
Згідно чинного законодавства України, розлучитися у нашій державі можна двома способами. Першим, найшвидшим та найлегшим способом є розірвання шлюбу через ДРАЦС. У ДРАЦСі можна розірвати шлюб, за умов, якщо у подружньої пари немає дітей або вони повнолітні та сторони не мають між собою спорів.
У інших випадках, коли у чоловіка та дружини є неповнолітні діти або є спір, тоді потрібно звертатись до суду. Проте, навіть у випадку звернення до суду, розірвати шлюб можна двома способами.
У легший спосіб, навіть якщо у подружжя є неповнолітні діти, всі питання узгоджені та немає спорів, вони можуть звернутись до суду та розірвати шлюб. Із собою потрібно мати такі документи:
Проте найчастіше буває так, що один із подружжя не бажає розлучатись або має певні претензії до іншого. Тоді процес розірвання шлюбу розпочинається із позовної заяви. У нашому районі із позовною заявою, котра написана згідно вимог, передбачених Цивільно-процесуальним кодексом України до даного документу, та коротким описом причин, чому чоловік чи дружина вирішили розлучитись, можна звернутись до Хмільницького міськрайонного суду. Також при собі необхідно мати такі документи:
Також слід зауважити, якщо рішення суду буде ухвалено на користь позивача, то сторона, до котрої позивались (відповідач), сплачує витрати понесені позивачем при позовної заяви до суду. Якщо позовна заява має певні недоліки, суд надає строк на їх усунення. Обидві сторони заздалегідь отримують повістки з датою та часом появи до суду або ж, при заповненні спеціальної форми, сторони буде повідомлено за допомогою смс-повідомлення.
У випадку коли один із подружжя просить час для примирення, суд може таке право надати, якщо іншому з подружньої пари або дітям нічого від такого рішення не загрожує. «Миритися» чоловік та жінка у такий спосіб можуть до шести місяців. Якщо ж примирення не відбулося, суд приймає рішення про розірвання шлюбу. Рішення суду набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення судового рішення,за умови, якщо жодна з сторін за цей час не оскаржує його у Апеляційному суді.
Обирайте свою половинку за покликом серця, проте водночас мудро та виважено. Умійте прощати один одному недоліки та слабкості. Проте, якщо ж надалі ви не бачите жодного сенсу бути разом, то нехай ваше розлучення стане для вас найкращим способом відновити душевну рівновагу.
Ми знаходимося за адресою: 22000, Вінницька область, м. Хмільник вул. Столярчука, 4. Цю та іншу інформацію ви можете знайти у мережі Інтернет на сайті Хмільницького міськрайонного суду http://hm.vn.court.gov.ua/sud0227.
Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду