flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол №3

 Протокол № 3

оперативної наради навчання працівників

Хмільницького  міськрайонного суду

 

16 лютого  2013 року

 

 

 

  На нараді присутні: 33  працівника суду.

 

План навчання:

 

 Загальний порядок проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них посадових обов’язків та завдань

 

 Слухали:  доповідь консультанта з кадрової роботи Хмільницького міськрайоннго суду Матяш В.П.

 

        В обговоренні питання взяли участь керівник апарату Хмільницького міськрайнного суду Власюк М.І.,заступник керівника апарату  суду Деркач Л.О., помічник судді  Лісовик І.О., старший розпрядник суду Сікорський Ю.Б., секретар судових засідань Коломієць В.К.

      Обговоривши порядок проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань  відзначили, що  метою щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань (далі - щорічна оцінка) під час підбиття підсумків виконання ними своїх обов'язків є здійснення регулярного контролю за проходженням державної служби та професійними досягненнями державних службовців шляхом перевірки якості їхньої діяльності відповідно до посадових інструкцій.

     Щорічна оцінка проводиться з метою поліпшення добору й розстановки кадрів, розвитку ініціативи і творчої активності державних службовців, визначення їх потенціалу, потреб у підвищенні кваліфікації та особистому розвитку; планування кар'єри, вдосконалення процесу планування та організації діяльності як державного службовця, так і державного органу в цілому, виявленні організаційних проблем та оперативного реагування на них, аналізу виконання посадових інструкцій.

   Щорічна оцінка виконання державними службовцями покладених на них завдань та обов'язків проводиться в період між атестаціями безпосередніми                                                             

керівниками (керівниками структурних підрозділів) у січні - лютому місяці за підсумками минулого року.

    Порядок проведення щорічної оцінки в Хмільницькому міськрайонному суді визначається та затверджується керівником апарату суду (далі - керівник).                                                             

 

  Щорічна оцінка у разі відсутності безпосереднього керівника (хвороба,

довготривале відрядження тощо) або якщо безпосередній керівник працює неповний звітний рік, проводиться заступником керівника апарату                                                                                                       

     Не підлягають щорічному оцінюванню вагітні жінки та державні службовці, призначені на посаду у звітному періоді.

      Щорічна оцінка виконання керівником державного органу покладених на нього обов'язків і завдань здійснюється керівником органу вищого рівня.

      Щорічна оцінка проводиться у відповідності до критеріїв та показників якості роботи державних службовців, які поділяються на загальні (характерні для усіх державних службовців) та спеціальні (залежать від особливостей роботи кожного державного

-2-

органу). Зазначені критерії та показники пов'язуються з конкретною діяльністю та очікуваними результатами.

      Процедура щорічної оцінки, критерії та показники якості роботи повинні постійно вдосконалюватися, а тому підлягають систематичному перегляду.

      Щорічна оцінка має здійснюватися в атмосфері довіри і справедливості, на засадах законності, прозорості, гласності, об'єктивності, неупередженості, рівноправності.

 

  Організація і проведення щорічної оцінки

   

 Відповідно до Типового положення про кадрову службу органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1996 року N 912 (із змінами і доповненнями), організаційне забезпечення проведення щорічної оцінки покладається на кадрову службу відповідного органу. (в Хмільницькому міськрайонному суді - на консультанта суду з кадрової роботи)

      До початку проведення оцінювання кадрові служби мають ознайомити всіх державних службовців з порядком проведення щорічної оцінки та критеріями і показниками якості роботи, а також забезпечити формою бланка щорічної оцінки виконання державним службовцем посадових обов'язків і завдань (далі - форма бланка щорічної оцінки), зразок якої наведено в додатку 2 Інструкції. Зазначена форма може доводитися до державних службовців в паперовому або комп'ютерному варіантах.

      Процедура проведення щорічної оцінки складається з таких етапів:

  - підготовчий період (оцінювання, співбесіда та підписання результатів обговорення;

  - заключний етап (затвердження керівником вищого рівня результатів оцінювання).

     Підготовчий період включає аналіз безпосереднім керівником та державним службовцем виконання завдань та обов'язків, визначених у посадових інструкціях, положеннях про структурні підрозділи, особистих                                                  

планах роботи, наданих окремих дорученнях у звітний період, а також установлення безпосереднім керівником дати проведення співбесіди.

    Оцінювання здійснюється державним службовцем через самооцінювання та оцінювання безпосереднім керівником, результати якого заносяться до форми бланка щорічної оцінки та додатка до неї.

       Державний службовець має висловити свою точку зору, визначити проблемні питання, а також встановити для себе конкретну мету в удосконаленні професіоналізму                                  

       Безпосередній керівник оцінює виконання державним службовцем посадової інструкції, особистого плану роботи, визначеного на початку звітного періоду, окремих доручень, завдань, перевіряє своєчасність, якість, результативність їх виконання, з'ясовує причини продовження термінів виконання завдань, змін до плану тощо.

      Оцінювання безпосереднім керівником має бути обґрунтованим, спиратися на конкретні приклади з відзначенням позитивних показників роботи державного службовця, рівня його знань, умінь, професійних та ділових якостей, недоліків у роботі, а також шляхів їх подолання.

      За результатами оцінювання і самооцінювання керівником виставляється підсумкова оцінка.

 

   Підсумкова оцінка може бути:

     

       низька - державний службовець повинен поліпшити свою роботу, щоб уникнути постійного втручання керівника для корекції результату його роботи;

 

       задовільна - державний службовець досяг певних результатів, володіє певним обсягом навичок, необхідних для виконання посадових обов'язків, і повинен спрямовувати свою

 

-3-

діяльність на ті складові, які примушують керівника часом вносити корективи в результати роботи;

 

      добра - державний службовець досяг результатів володіння навичками й уміннями, унеможливив необхідне втручання керівника в результати роботи, спрямував зусилля на запровадження інноваційного стилю пошуку рішень;

 

     висока - державний службовець перевищив очікувані результати, виявив ґрунтовні знання і навички, застосував інноваційний стиль виконання своїх обов'язків і доручень.

 

   Заповнену форму бланка щорічної оцінки безпосередній керівник у тижневий термін передає держслужбовцю для ознайомлення.

  

     Співбесіда безпосереднього керівника з державним службовцем проводиться з метою обговорення результатів оцінки його роботи за минулий рік та    досягнення домовленостей на наступний рік щодо виконання                                                              

При проведенні співбесіди необхідно дотримуватися балансу між позитивною оцінкою роботи і критикою окремих напрямів з відповідним обґрунтуванням. .

завдань визначення необхідності підвищення кваліфікації та складання особистих  планів роботи на наступний рік з огляду на пріоритети діяльності структурного підрозділу або державного органу

   

      Співбесіда має закінчуватися підписанням безпосереднім керівником і державним службовцем форми бланка щорічної оцінки на підтвердження того, що результати оцінювання обговорені та складений особистий план роботи на наступний рік, зразок якого наведено в додатку 3 Інструкції.

    

      Затвердження керівником керівником апарату результатів щорічної оцінки здійснюється після ознайомлення з результатами оцінювання. Керівник апарату при цьому може висловити свої зауваження та пропозиції, а також провести, у разі необхідності, відповідні співбесіди.

   

     Заключний етап включає в себе перевірку консультантом з кадрової роботи повноти заповнення форми бланка щорічної оцінки і долучення її до особової справи державного службовця.

    

     Консультант суду з кадрової роботи аналізує та узагальнює результати щорічної оцінки і готує проекти відповідних рішень з питань кадрового менеджменту. Указані висновки враховуються при складанні річних планів роботи з кадрами, визначенні щорічної та перспективної потреби в кадрах, формуванні державного замовлення на підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації державних службовців, плануванні їх кар'єри.

 

    Результати щорічної оцінки

     

      Результати щорічної оцінки повинні враховуватися при атестації державних службовців, розгляді питань просування по службі, присвоєнні чергового рангу, установленні передбачених законодавством грошової винагороди, надбавок, премій або змін їх розміру, при вирішенні питання щодо продовження терміну перебування на державній службі, формуванні кадрового резерву та інших питань проходження державної служби.

-4-

       Оскарження державними службовцями результатів щорічної оцінки

       У разі незгоди з оцінкою керівника державний службовець у десятиденний термін може звернутися із заявою до керівника вищого рівня, висловивши зауваження та обґрунтувавши їх. Рішення керівника вищого рівня є ухвальним.

 

 

Нарада постановила:

 

1.   Інформацію консультанта з кадрової роботи  Хмільницького міськрайонного суду  Матяш В.П.  взяти до відома.                             

 

2.   Працівникам апарату суду постійно працювати над удосконаленням власних навиків.

 

 

 

                  Керівник апарату

Хмільницького міськрайонного суд                                           М.І. Власюк

 

Секретар                                                                                         Н.А. Фігурська