flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол №15

 Протокол № 15

 

оперативної наради навчання працівників

 

 

Хмільницького міськрайонного суду

 

 

 

30 липня 2013 року

 


 

   На нараді присутні: 22 працівника суду.

 

 

План навчання: Дії секретаря судового засідання під час розгляду справ. Робота з ОСК на справу.

.

З доповіддю по даному питанню виступила секретар судового засідання Коломієць В.О.


В обговоренні питання взяли участь в.о. керівника апарату суду Деркач Л.О., секретар судового засідання Сіваченко Л.В. секретарі суду Семчук Т.О., Білаш Л.Є.


Обговоривши питання відзначили, що перед розглядом кримінальної, цивільної чи адміністративної справи секретарем судового засідання перевіряється явка учасників судового процесу та вживаються заходи до з'ясування причин неявки, уточнюються відомості про вручення судових викликів, повідомлень, судових повісток та інших матеріалів, про що доповідається судді. Після розгляду справи або відкладення її на інший час на повістках осіб, викликаних у суд, відмічається час їх явки та час залишення суду, завіряється цей запис підписом секретаря судового засідання та відбитком відповідного штампа суду.

 

Після закінчення судового засідання секретарем судового засідання у терміни відповідно до процесуального законодавства складається, підписується і передається судді протокол судового засідання. Протокол перевіряється та підписується суддею. Про строк виготовлення протоколу судового засідання повідомляються учасники процесу, сторони чи особи, які беруть участь у справі, які заявили клопотання про ознайомлення з ним. З моменту одержання цього повідомлення вони мають право ознайомитись з протоколом та подати на нього зауваження у термін, визначений процесуальним законодавством України.


Секретар судового засідання:


- підшиває до справи в хронологічному порядку документи, додані до справи в ході судового розгляду (у порядку їх надходження), протокол судового засідання, вирок, рішення, постанову, ухвалу суду;


- продовжує нумерацію аркушів справи та опис документів, що містяться у справі;


- робить запис у журналі розгляду судових справ і матеріалів суддею про результати розгляду справ і матеріалів, які розглядались суддею протягом робочого дня;


- про участь у справі народних засідателів робить відмітку у зазначеному вище журналі з вказівкою про кількість годин;


- виписує виконавчі листи у справах, рішення в яких підлягають негайному виконанню;


Якщо розгляд кримінальної, цивільної або адміністративної справи відкладено з призначенням на інший день, то викликаним і присутнім у судовому засіданні особам (крім підсудних, які перебувають під вартою) вручаються відповідні повістки про виклик до суду, повідомлення або оголошується про це з роз'ясненням наслідків неявки під розписку на окремому аркуші, що додається до протоколу судового засідання. Особам, які не були присутніми в судовому засіданні, але участь яких суд визнав необхідною, повістки про виклик їх у суд надсилаються не пізніше наступного дня. Для повторного виклику підсудних, які перебувають під вартою, начальнику місця попереднього ув'язнення надсилається відповідне розпорядження.


Про відкладення розгляду справи та про день і час, на який перенесено розгляд справи, робиться відмітка в журналі розгляду судових справ і матеріалів суддею. Після відкладення розгляду справи секретар судового засідання оформляє справу. В обліково-статистичній картці (далі ОСК) на справу зазначається причина відкладення.


Усі судові справи та матеріали, що надходять до суду та підлягають розгляду відповідно до кримінального, цивільного чи адміністративного судочинства, не пізніше наступного робочого дня передаються для реєстрації у відповідних обліково-статистичних картках чи реєстраційних журналах та алфавітних покажчиках. Кожній судовій справі надається єдиний унікальний номер, який формується автоматизованою системою КП «Д-3» автоматично в суді першої інстанції та залишається незмінним незалежно від проходження справи в інстанціях. Структура номеру справи є такою: код суду/номер справи за порядком у поточному році/рік реєстрації.


В КП «Д-3» всі пункти і графи ОСК заповнюються відповідно до руху справи.


Основними завданнями обліково-статистичної роботи є забезпечення достовірності, об'єктивності, оперативності та цілісності інформації про роботу судів з основної діяльності.


Не приймаються до канцелярії суду справи, у яких не заповнено рух по справі в ОСК або ж не направлено судове рішення до ЄДРСР.


Нарада постановила:


1. Подану інформацію взяти до відома.


2. Секретарям суду в частині реєстрації ОСК усіх категорій при виявлені недоліків вживати заходів, направлених на їх усунення.


3. Контроль за виконанням постанови покласти на в.о. керівника апарату Хмільницького міськрайонного суду Деркач Л.О..



В.о. керівника апарату

Хмільницького міськрайонного суду Л.О. Деркач


Секретар Н.А. Фігурська