flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол №13

 Протокол № 13 

оперативної наради навчання працівників 

Хмільницького міськрайонного суду

 

 

 

09 липня 2013 року

 


   На нараді присутні: 21 працівник суду.

 

План навчання: Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції.

.

З доповіддю по даному питанню виступила заступник керівника апарату суду Деркач Л.О.


 

В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Власюк М.І., помічники суддів Лісовик І.О., Міщук О.Л., Матяш Д.Ю.

 

 

Обговоривши питання відзначили, що відповідно до ч. 1 ст. 151 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" у кожного судді суду загальної юрисдикції є помічник.


Помічник судді – це посадова особа, яка перебуває на державній службі, забезпечує виконання суддею відповідних повноважень та сприяє здійсненню правосуддя.


Помічнику судді надається постійне робоче місце в апараті суду.


Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста або магістра і вільно володіє державною мовою.


Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату суду за поданням судді. Помічник судді призначається на посаду на час виконання суддею повноважень судді відповідного суду.


Призначення на посаду помічника судді здійснюється без конкурсного відбору на підставі письмового подання судді керівником апарату відповідного суду. До подання додаються особиста заява претендента та інші документи, передбачені законодавством про державну службу. Претенденту на посаду помічника судді за поданням судді може встановлюватись випробовування в порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".


Застосування заходів заохочення та дисциплінарного стягнення до помічника судді здійснюється керівником апарату відповідного суду за поданням судді.


Оплата праці помічника судді встановлюється відповідно до основних критеріїв класифікації посад державних службовців з урахуванням особливостей та характеру роботи і повинна стимулювати його сумлінну та ініціативну працю.


У випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо) помічник судді може тимчасово виконувати обов’язки помічника іншого судді, про що на підставі особистої заяви помічника судді та подання відповідного судді видається наказ керівника апарату суду.


Щорічні та додаткові відпустки помічнику судді надаються в порядку, встановленому КЗпП України та ЗУ "Про відпустки", за його письмовою заявою, погодженою із суддею.


Помічник судді:


- здійснює підбір актів законодавства та матеріалів судової практики, які необхідні для розгляду конкретної судової справи;


- бере участь у попередній підготовці судових справ до розгляду, за дорученням судді готує проекти запитів, листів, інших матеріалів, пов’язаних із розглядом конкретної справи, проекти судових рішень, інших процесуальних документів, які приймаються суддею або під головуванням судді, виконавчих документів;


- здійснює оформлення копій судових рішень для направлення сторонам у справі та іншим особам, які беруть участь у справі відповідно до вимог процесуального законодавства, контролює своєчасність надсилання копій судових рішень;


- здійснює контроль за своєчасним проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень, за своєчасним виконанням органами внутрішніх справ постанов судді про примусовий привід, а в разі невиконання таких постанов - готує проекти відповідних нагадувань тощо.


Помічник судді зобов’язаний:


- своєчасно та якісно виконувати надані йому доручення;


- дотримуватися строків підготовки документів та виконання доручень;


- постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію;


- дбайливо ставитись до майна суду;


- при виконанні своїх службових обов’язків не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина.


За дорученням судді помічник судді:


- контролює надходження та приєднання до судової справи відповідних матеріалів;


- координує роботу секретаря судового засідання та надає йому методичну та практичну допомогу, в тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами;


- здійснює перевірку своєчасності оформлення протоколів судових засідань у справах, що знаходяться в провадженні судді;


- здійснює контроль за своєчасною здачею секретарем судового засідання судових справ, розглянутих під головуванням судді;


- здійснює підготовку та оформлення статистичних даних, звітів, узагальнень, інформації про кількість і стан розгляду суддею справ усіх категорій тощо;


- вивчає та узагальнює практику розгляду справ і застосування законодавства;


- аналізує повідомлення засобів масової інформації з питань судочинства, готує пропозиції щодо необхідності реагування на такі повідомлення відповідно до чинного законодавства;


- підписує не процесуальні документи інформаційного та організаційного характеру;


- виконує інші доручення судді, що стосуються організації розгляду судових справ.


Помічник судді у своїй професійній діяльності має додержуватися етичних норм, пов’язаних з його статусом та передбачених Законом України "Про державну службу", Загальними правилами поведінки державного службовця


 


Нарада постановила:


1. Подану інформацію взяти до відома.


2. Помічникам суддів Хмільницького міськрайонного суду постійно дотримуватись вимог Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції та посадової інструкції.


 

3. Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату Хмільницького міськрайонного суду Власюка М.І.

 



Керівник апарату

Хмільницького міськрайонного суду М.І. Власюк


Секретар Н.А. Фігурська